PAXMANŮV VÝZKUM
A INOVAČNÍ CENTRUM

Univerzita v Huddersfieldu a společnost Paxman společně vedou vzrušující a důležitý multidisciplinární výzkum chlazení vlasové pokožky a vlasových folikulů.

O stránkách

Cílem výzkumného a inovačního centra je být světovým lídrem ve svém oboru, posouvat hranice lidského poznání a zároveň vyvíjet špičkové produkty. Vytvoření nejlepšího možného výsledku pro pacienta bude vždy naší prioritou.

Na začátku roku 2019 Paxman a University of Huddersfield iniciovali vznik multidisciplinární výzkumné skupiny, která spolupracuje napříč School of Applied Sciences a School of Art, Design and Architecture.

Centrum se zaměřuje na výzkum biologických vlasových folikulů a na vývoj inovativních léčebných postupů souvisejících s chlazením vlasové pokožky a individuálních chladicích čepic vyrobených ve 3D.

Zaměřujeme se na tři hlavní oblasti:

  1. Biologický výzkum s využitím klinicky nejvhodnějších modelů in vitro, konkrétně kultivovaných lidských vlasových folikulů. Zjistěte více o mechanismech ochlazování vlasové pokožky.
  2. Vývoj lokálního přípravku s potenciálem podstatně zvýšit účinek chlazení pokožky hlavy.
  3. Vývoj individuální ekologické chladicí čepice vytištěné na 3D tiskárně, připravené pro sériovou výrobu.

Biologický výzkum ve středisku

Pro tým centra bylo nezbytné lépe pochopit buněčné mechanismy, kterými chlazení snižuje chemotoxický účinek na rychle se dělící buňky vlasových folikulů.

„Toto poznání jim umožnilo předpovědět, které chemoterapeutické režimy budou ve spojení s chlazením pokožky hlavy nejnáročnější, a najít řešení, jak zvýšit účinnost a udržení vlasů.“

Dříve se mělo za to, že chlazení pokožky hlavy snižuje cytotoxicitu chemoterapeutik, avšak další experimenty in vitro odhalily další ochranné účinky – např. snížené vstřebávání léčiv, sníženou metabolickou aktivitu a sníženou rychlost dělení buněk vlasových folikulů.

Biologický tým ve výzkumném centru se zaměří především na využití svých objevů v oblasti mechanismů ochlazování pokožky hlavy v laboratoři, aby se po aplikaci na klinice dále zvýšilo zachování vlasů u všech pacientů podstupujících chemoterapii po celém světě.

Vývoj lokálního přípravku

Pochopení biologických mechanismů ochlazování pokožky hlavy vedlo k vývoji lokálně aplikovaného přípravku, který zvyšuje účinek léčby.

Cílem lokálního přípravku je dodat vlasovým folikulům molekulu se silnými antioxidačními vlastnostmi, aby se potlačila tvorba a/nebo působení vysoce škodlivých reaktivních forem kyslíku (radikálů), které vznikají v buňkách po chemoterapii.

Biologická práce v centru poskytla důkaz, že panel antioxidantů s různou účinností lze kombinovat s chlazením, aby se potlačila nebo zcela potlačila cytotoxicita zprostředkovaná chemoterapeutiky.

Dosavadní výzkum poskytl přesvědčivé důkazy o účinnosti kombinace chlazení a léčby antioxidanty. Jedná se o vzrušující vývoj, který by mohl v blízké budoucnosti způsobit revoluci v účinnosti chlazení vlasové pokožky a zajistit téměř 100% klinickou účinnost chlazení vlasové pokožky.

Cílem je umět formulovat látku tak, aby ji bylo možné aplikovat lokálně na pokožku hlavy těsně před infuzí léku. Složení bude podporovat účinné dodání antioxidantu do rychle se dělících buněk folikulu, aby se ochránily před toxicitou zprostředkovanou chemoterapií.

Nebo si prohlédněte článek Chlazením zprostředkovaná ochrana před cytotoxicitou vyvolanou chemoterapeutiky na stránkách scalpcoolingstudies.com >

Vývoj produktu

Vývoj ekosystému pro 3D tištěné individuální chladicí uzávěry.

Individuálně navržené chladicí čepice přizpůsobené pokožce hlavy každého pacienta by mohly zajistit vyšší účinnost při použití současného chladicího systému Paxman Scalp Cooling System. Plánuje se, že individuální chladicí čepice budou vyráběny z recyklovatelných a ekologicky šetrných materiálů.