PŘÍSTUP A PODPORA

Přístup k chlazení pokožky hlavy a podpora

Společnost Paxman je již více než 20 let průkopníkem v technologii chlazení skalpů. Jsou hrdí na to, že jsou předními světovými odborníky v oblasti chlazení pokožky hlavy, přičemž systém chlazení pokožky hlavy Paxman je celosvětově uznáván jako špičkový výrobek pro prevenci vypadávání vlasů během chemoterapie.

Přípravek Paxman Scalp Cooling je dostupný v České republice.

Nejčastější dotazy

Často kladené otázky, přístup ke zdrojům a kontaktní údaje na naše zástupce pro chlazení pokožky hlavy v České republice naleznete níže.

Zavedení chlazení pokožky hlavy

Chceme na našem pracovišti systém Paxman. Jak na to?

Společnost Paxman s vámi bude spolupracovat, aby byl tento proces co nejjednodušší a nejefektivnější. Váš klinický tým absolvuje školení, které zajistí efektivní zavedení systému Paxman Scalp Cooling pro pacienty, včetně vzdělávání a podpory při používání systému, jakož i usnadnění výběru velikosti čepice a podpory pacienta při jeho zkušenostech s chlazením pokožky hlavy.
Kontaktujte nás a my s vámi budeme spolupracovat na zajištění technologie chlazení skalpů na vašem pracovišti.

Jak bude Paxman podporovat mé pacienty?
Ve společnosti Paxman jsme hrdí na to, že poskytujeme výjimečnou podporu pacientům. Coldcap.com je tu proto, aby pacientům pomohl s informovaným výběrem, provedl je léčbou chlazením pokožky hlavy a poskytl jim podrobnou podporu před chemoterapií, během ní i po ní.

O tom, zda je pro ně krytí za studena vhodné, může rozhodnout pouze pacient. Na stránkách Coldcap.com najdete vše, co pacienti potřebují vědět o chlazení pokožky hlavy Paxman, aby mohli učinit informované rozhodnutí, a podpoříte je v tomto procesu.

Zdroje zahrnují:

 • Výuková videa o nasazování čepice a přípravě vlasů před ošetřením
 • Náš průvodce rozhodováním, který uvádí pravděpodobnost zachování vlasů v závislosti na typu a režimu chemoterapie.
 • Doporučení pro péči o vlasy během uzavírání za studena pro zlepšení účinnosti
 • Příběhy našich průkopníků z řad pacientů

Protokoly

Jak dlouho by měl být pacient před a po ochlazení?

 • Doba před a po ochlazení se liší v závislosti na režimu podávané chemoterapie a v některých případech i na typu vlasů pacienta. Podívejte se prosím na naši tabulku časů chlazení zde.
 • „Nejlépe optimalizuje čas na křesle, před a po infuzi lze provádět infuzi v době, kdy jsou podávány
 • jiné nechemoterapeutické léky nebo medikamenty.“
 • Kalkulačka účinnosti chlazení pokožky hlavy může být použita k zobrazení pravděpodobnosti udržení vlasů na základě režimu léčby a také poskytuje údaje o době před a po chlazení.

Jak zajistíme správné nasazení čepice a přípravu vlasů před zahájením chlazení pokožky hlavy pacienta?
Podívejte se prosím na naše výuková videa, která vás provedou procesem přesného nastavení velikosti a nasazení studené čepice, a také vám poradí s vhodnou přípravou vlasů v závislosti na typu vlasů. Neváhejte se také obrátit na naše školitele, kteří vám poskytnou opakovací lekce a další pokyny.

Výuková videa

Zavedení chlazení pokožky hlavy

Jak mohu ovlivnit očekávání pacientů ohledně možného zachování vlasů při jejich specifickém režimu chemoterapie?

 • Kalkulátor účinnosti chlazení pokožky hlavy poskytne konkrétní informace o potenciálním zachování vlasů u pacienta na základě údajů z nizozemského registru chlazení pokožky hlavy.
 • Nizozemský registr je zdrojem údajů od více než 7000 pacientů, což je největší registr svého druhu na světě. Kalkulátor účinnosti využívá tato data k přesnému určení pravděpodobnosti udržení vlasů u vašeho pacienta.
 • Je důležité, aby tyto údaje byly interpretovány jako ukazatel toho, co je možné. Vypočtená procenta jsou průměrná a u vašeho pacienta může dojít k většímu nebo menšímu zachování vlasů. Neexistují žádné záruky, ale údaj o možném výsledku pomůže řídit očekávání vašeho pacienta.
 • Kalkulačka rovněž poskytne údaje o době před a po ochlazení pro každý režim.

Chci, aby se můj pacient vzdělával a mohl se informovaně rozhodnout pro chlazení pokožky hlavy. Existuje nějaký zdroj, kam bych je mohla poslat?

 • Naše webové stránky Coldcap.com jsou tu proto, aby pacientům pomohly s informovaným výběrem a provedly je léčbou chlazením pokožky hlavy.
 • O tom, zda je pro ně krytí za studena vhodné, může rozhodnout pouze pacient. Na stránkách Coldcap.com najdete vše, co pacienti potřebují vědět o chlazení pokožky hlavy Paxman, aby se mohli informovaně rozhodnout, a poté je podpoříte v procesu chlazení pokožky hlavy.

Zdroje zahrnují:


Příběhy našich průkopníků z řad pacientů

DN FORMED Brno s.r.o.

Autorizovaný zástupce a distributor společnosti Paxman Scalp Cooling

Hudcova 76a
612 00 Brno-Medlánky

IČ: 46982604
DIČ: CZ46982604

+420 602 737 484 
paxman@dnformed.cz