Úvod 5 O nás 5 Náš příběh

NÁŠ PŘÍBĚH

Naše rodina má zcela mimořádný příběh. Začíná v 50. letech minulého století, kdy Eric Paxman, otec našeho současného předsedy Glenna, vynalezl systém chlazení piva pro pivovary. Dalších 30 let byla rodina nesmírně úspěšná ve vývoji chladicích produktů a systémů.

Chladicí systém Paxman Scalp Cooling System, známý také jako „chladící čepice“, byl navržen s využitím rodinných zkušeností v oblasti chlazení, když manželce Glenna Paxmana začaly během chemoterapie rakoviny prsu vypadávat vlasy. Byla léčena pomocí rané verze chladicí čepice, ale bohužel u ní chladicí terapie nezabrala. Glenn si uvědomil, jak traumatizující následné vypadávání vlasů bylo, a vyvinul systém, který fungoval. Po letech výzkumu a vývoje sestrojil Glenn se svým bratrem Neilem první prototyp systému Paxman Scalp Cooling System, který byl v roce 1997 instalován v Huddersfield Royal Infirmary.

„Konečně existuje alternativa k vypadávání vlasů během chemoterapie.“

Brzy poté byla založena společnost Paxman, která prováděla rozsáhlé zkoušky a další testování. Během následujících deseti let bylo vyrobeno několik stovek systémů, které léčily tisíce pacientů a dávaly naději lidem po celé zemi. Konečně se objevila alternativa k vypadávání vlasů během chemoterapie – nákladově efektivní systém, který fungoval a byl široce přijímán lékaři, zdravotními sestrami i pacienty. Problémy, které byly dříve spojeny s léčbou chladem, byly zcela odstraněny.

V současné době se systém chlazení pokožky hlavy Paxman hojně používá ve Velké Británii v nemocnicích NHS, na soukromých klinikách i v domácí zdravotní péči a je dobře zaveden v mnoha dalších zemích Evropy. Jako britský výrobce máme hlavní kancelář a zázemí v Huddersfieldu West Yorkshire, nicméně jsme rozšířili své kapacity, abychom uspokojili současnou i budoucí celosvětovou poptávku po našem systému chlazení pokožky hlavy.

Our premises house a multitude of engineering skills and expertise, alongside a dedicated service for patients, customers, distributors and our international scalp cooling network. With the Paxman cold cap system currently on trial and evaluation in multiple continents, we hope to unite and empower many more patients, professionals and other people all over the world.

naši partneři

O nás

Výzkum