Úvod 5 Lékaři 5 Procedura

PROCEDURA

Pro úspěšnou prevenci vypadávání vlasů je potřeba udržovat vlasovou pokožku na konstantní teplotě. Toho je dosaženo správným nasazením čepice.

Zapněte stroj a nechte jej dosáhnout provozní teploty. To trvá až 30 minut a na dotykovém displeji se zobrazí, kdy je systém připraven k použití. Naskenováním tokenu na čepici je možné zaznamenat číslo relace.

Před nasazením čepice na hlavu je třeba na vlasy pacientky nanést trochu vody a kondicionéru (ukázáno v našich instruktážních videích pro pacienty na webu coldcap.com). Pacientka si přinese svou osobní čepici a po prvním použití by měla být schopna si ji nasadit na hlavu. Zdravotní sestra pak může pomoci nasadit neoprenový kryt na čepici. Případně lze čepici nasadit do krytu a poté ji přiložit na hlavu. Ujistěte se, že je na místě i čelenka. Připojte čepici k systému.

Předchlazení pokožky hlavy trvá 30 minut před zahájením infuze léku. Tím se zajistí, že pokožka hlavy bude mít před podáním chemoterapie požadovanou teplotu. Během doby před ochlazením může probíhat premedikace a příprava pacienta.

Čepici je třeba nosit po celou dobu podávání chemoterapeutik a ještě 90 minut po něm.

Systém vyžaduje minimální ošetřovatelský dohled, aby dobře fungoval jak pro pacienty, tak pro zdravotníky.

FÁZE 1

Fáze předchlazení před chemoterapií.

} 30 minut

  • U pacientů s hustšími vlasy musí pacient během fáze 1 nosit čepici o 15 minut déle.

FÁZE 2

Fáze chlazení infuze během chemoterapie.

Liší se

  • Liší se v závislosti na délce chemoterapie.

FÁZE 3

Fáze chlazení po infuzi.

} 90 minut

  • Většina je 90 minut.
  • Zdravotní sestry vás informují, pokud se to liší v závislosti na vaší léčbě.

Po 5 až 10 minutách od fáze 3 se sejme chladicí čepice.

Po dobu chlazení po infuzi může být pacient přemístěn do jiného prostoru po dobu 90 minut.

Flexibilita pacienta

Díky nízké hmotnosti čepic mohou pacienti během procesu chlazení relaxovat, vykonávat řadu činností a navštěvovat koupelnu, aniž by to ovlivnilo jejich léčbu.

Flexibilita ošetřovatelské péče

Systém se snadno ovládá a má přehledný displej. Je kompaktní a ovladatelný, proto není nutné provádět chlazení po infuzi v infuzním křesle.

Ukončení chlazení

Zpočátku by měla při sundávání čepice asistovat zdravotní sestra, ale pacientka by si pak měla čepici sama pohodlně sundat. Po sejmutí by měla pacientka zůstat přibližně 5 minut sedět, aby se teplota její hlavy přizpůsobila pokojové teplotě. Systém lze ponechat zapnutý pro pokračování druhého pacienta nebo při čekání na nového pacienta, nebo jej lze jednoduše vypnout.

Chlazení po infuzi

Vzhledem k tomu, že čas na infuzním křesle je často omezený, společnost Paxman spolupracuje s centrem na dodání dalšího vybavení, které lze použít v jiném prostoru vašeho centra. Po ukončení chemoterapie lze pacienty od přístroje Paxman Scalp Cooling odpojit a přemístit, čímž se infuzní křeslo uvolní pro ostatní.

Jak to funguje

Bezpečnost

Technologie paxman