Úvod 5 Lékaři

LÉKAŘI

Paxman je průkopníkem technologie chlazení pokožky hlavy již více než 20 let. Jsme hrdí na to, že jsme přední světoví odborníci na chlazení pokožky hlavy. Paxman Scalp Cooling System je celosvětově uznávaný jako přední produkt pro prevenci vypadávání vlasů během chemoterapie.

Směrnice NCCN nyní doporučují chlazení pokožky hlavy jako možnost léčby kategorie 2A u pacientek s invazivním karcinomem prsu Národní síť pro komplexní léčbu rakoviny (National Comprehensive Cancer Network®, NCCN®) aktualizovala Pokyny pro klinickou praxi v onkologii pro karcinom prsu (verze 1.2019) a zařadila chlazení pokožky hlavy jako doporučení kategorie 2A ke snížení výskytu alopecie vyvolané chemoterapií u pacientek podstupujících chemoterapii.

Co je chlazení pokožky hlavy?

Chlazení pokožky hlavy je jednoduchý postup, který může zabránit alopecii způsobené určitými chemoterapeutickými léky.

Použití chlazení vlasové pokožky je prokazatelně účinným způsobem v boji proti CIA a může vést k vysoké úrovni retence nebo může vlasy zcela zachovat. Pro pacienty to znamená možnost znovu získat určitou kontrolu, zachovat si soukromí a podpořit pozitivní přístup k léčbě.

Proč chemoterapie způsobuje vypadávání vlasů

Chemoterapie působí na všechny rychle se dělící buňky v těle. Vlasy jsou druhou nejrychleji se dělící buňkou v těle, a to je důvod, proč mnoho chemoterapeutik způsobuje vypadávání vlasů. Vlasové folikuly v růstové fázi jsou napadeny, což vede k vypadávání vlasů přibližně 2 týdny po zahájení chemoterapie.

Základním principem chemoterapie je poškození mitotických a metabolických procesů v nádorových buňkách. Důvodem, proč se to týká i vlasových folikulů, je skutečnost, že až 90 % z nich se nachází v aktivní růstové fázi (anagen).

Chemoterapie vyvolává apoptózu keratinocytů a regresi vlasových folikulů, jakož i poruchu metabolických a mitotických procesů v anagenních vlasových folikulech, což má za následek rychlou a rozsáhlou alopecii.

Technonologie

Procedura

Klinická účinnost